Aktualności

Bezpieczne wakacje 2017

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, upragniony czas dla wszystkich uczniów. Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera, to z jednej strony wiele radości i zabawy, ale z drugiej strony istnieje szereg zagrożeń, na które szczególnie w tym okresie należy zwracać uwagę.

Przez cały rok szkolny, Straż Miejska uczyła dzieci i młodzież w jaki sposób należy unikać niebezpieczeństw oraz utrwalała w nich nawyki bezpiecznych zachowań. Tuż przed wakacjami raz jeszcze przypominamy i uczulamy dzieci i ich rodziców, aby pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Strażnicy  również w czasie wakacji będą spotykać  się z dziećmi w dyżurujących podczas wakacji  przedszkolach oraz miejscach, gdzie odbywają się półkolonie letnie.

Oprócz tego mundurowi w trakcie trwania okresu wakacyjnego kontrolują place zabaw, aby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym. Prowadzone będą też działania p.n. ,,Bezpieczne wakacje”, które polegać będą na kontroli miejsc, gdzie młodzież lubi spędzać swój wolny czas - nad wodą, rejony szkół, podwórka osiedlowe.  

Funkcjonariusze mają także lokalizować akweny wodne, glinianki i rozlewiska, które dzieci i młodzież może wykorzystywać do kąpieli oraz informować o zachowaniach zagrażających zdrowiu i życiu.

Życzymy Wam Drodzy Uczniowie wielu wspaniałych wakacyjnych wrażeń, słońca, odpoczynku, licząc na waszą odpowiedzialną i bezpieczną postawę przez cały czas!