Aktualności

Wakacji ze Strażą Miejską ciąg dalszy

Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera, to z jednej strony wiele radości i zabawy, ale z drugiej strony istnieje szereg zagrożeń, na które szczególnie w tym okresie należy zwracać uwagę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, strażnicy miejscy, tym razem we współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz przedstawicielem Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzą zajęcia profilaktyczne skierowane do dzieci przebywających na półkoloniach.

W ramach akcji ,, Bezpieczne wakacje” strażnicy ds. profilaktyki odwiedzili w tym tygodniu dzieci uczestniczące w półkoloniach letnich w Młodzieżowym  Domu  Kultury, klubie „Kalina ” oraz w English Kids Club. Od początku wakacji w spotkaniach ze Strażą Miejską uczestniczyło blisko 300 dzieci.

Głównym celem spotkań jest przekazanie uczestnikom  podstawowych informacji na temat niebezpieczeństw, które mogą grozić młodszym i starszym w trakcie kontaktu z osobą obcą, czy też zabaw nad wodą, w lesie lub na podwórku. Ćwiczą również z dziećmi i młodzieżą w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.