Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Wakacji ze Strażą Miejską ciąg dalszy

Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera, to z jednej strony wiele radości i zabawy, ale z drugiej strony istnieje szereg zagrożeń, na które szczególnie w tym okresie należy zwracać uwagę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, strażnicy miejscy, tym razem we współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz przedstawicielem Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzą zajęcia profilaktyczne skierowane do dzieci przebywających na półkoloniach.

W ramach akcji ,, Bezpieczne wakacje” strażnicy ds. profilaktyki odwiedzili w tym tygodniu dzieci uczestniczące w półkoloniach letnich w Młodzieżowym  Domu  Kultury, klubie „Kalina ” oraz w English Kids Club. Od początku wakacji w spotkaniach ze Strażą Miejską uczestniczyło blisko 300 dzieci.

Głównym celem spotkań jest przekazanie uczestnikom  podstawowych informacji na temat niebezpieczeństw, które mogą grozić młodszym i starszym w trakcie kontaktu z osobą obcą, czy też zabaw nad wodą, w lesie lub na podwórku. Ćwiczą również z dziećmi i młodzieżą w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.