Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Półkolonie ze Strażą Miejską kontynuacja

Czas letniej kanikuły to odpoczynek od nauki, jednocześnie dużo radości z wycieczek, wyjazdów w ciekawe miejsca. Należy jednak być ostrożnym i nie zapominać o zasadach bezpiecznych zachowań w tym okresie.

Wzorem lat poprzednich strażnicy miejscy prowadzą zajęcia profilaktyczne przeznaczone dla dzieci przebywających na półkoloniach letnich. Celem spotkań jest przekazanie dzieciom podstawowych informacji i wskazanie jak powinny się zachować w wypadku niebezpiecznych sytuacji mogących wystąpić podczas zabawy nad wodą, w lesie, na podwórku, w trakcie kontaktu z osobą nieznajomą czy obcym psem.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” funkcjonariusze z Referatu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej złożyli wizyty dzieciom przebywającym na  półkoloniach letnich w szkole językowej English Kids Club, w jednym o oddziałów miejskich Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Domu Kultury Zachęta.

W trakcie ostatnich czterech tygodni wakacji w spotkaniach ze Strażą Miejską uczestniczyło już około 400 dzieci.