Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

"Ratunku, pomocy"

Potrzebował jej starszy mężczyzna zamknięty w mieszkaniu, zaklinowany w metalowej konstrukcji zlewozmywaka.

Wołaniem o pomoc zaalarmował sąsiadów, a ci wezwali służby. Przybyły do jednego z mieszkań przy ul. Mieszka I wspólny patrol straży miejskiej i policji zastał zamknięte drzwi. Z wnętrza lokalu dało się słyszeć wołanie o pomoc. W związku z podejrzeniem zagrożenia życia strażnik podjął próbę wejścia do mieszkania przez balkon na I piętrze. W momencie, gdy znalazł się na balkonie, na miejsce przybyła straż pożarna. Podjęto więc decyzje o wyważeniu drzwi.

W mieszkaniu zastano 84-latka, który zaklinował się w metalowym stelażu podtrzymującym zlew. Mężczyźnie udzielono pomocy, powiadomiono również rodzinę, której po przyjeździe został przekazany pod opiekę.