Aktualności

Strażnicy ruszają do szkoły

Po wakacyjnej przerwie, z nowymi pomysłami, doświadczeniami, pełni zapału i energii do pracy, strażnicy wracają do szkół i przedszkoli.

"Bezpieczna droga do szkoły" na początek, dalej " Uwaga na obcych", "Bezpieczne spotkania", czy "Odpowiedzialność prawna nieletnich"… Tematyka dostosowana jest do wieku poszczególnej grupy odbiorców oraz do ich potrzeb. A strażnicy prowadzący zajęcia z dziećmi i młodzieżą pracują nie tylko na początku roku szkolnego i przed wakacjami, ale spotykają się z dziećmi przez cały rok szkolny.

A wszystko po to, aby promować wśród dzieci i młodzieży zdrowy styl życia, pozytywne wzorce zachowań oraz by przekazać podstawy obowiązującego prawa.

W tym celu bazując na nabytych w ubiegłym roku szkolnym doświadczeniach, spostrzeżeniach i przemyśleniach, na rok szkolny 2017/2018 został opracowany nowy program profilaktyczny. Tematy w nim zawarte zostały dobrane starannie, zważywszy na wiek odbiorców, ich rozwój emocjonalny, intelektualny oraz motoryczny.

Do programu profilaktycznego zostały wpisane  nowe tematy: „Eko – Przedszkolak” – celem zajęć jest budzenie i kształtowanie świadomych postaw ekologicznych najmłodszego pokolenia naszego miasta; „Bezpieczny każdego dnia” – zapoznanie najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w życiu codziennym; „Wiem jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach” poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń; „Wiem, jak chronić środowisko” – celem zajęć jest kształtowanie świadomości i postawy ekologicznej oraz uwrażliwienie na potrzebę ochrony środowiska.

Szczegółowy program dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce "Profilaktyka". Zapraszamy.