Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Strażnicy ruszają do szkoły

Po wakacyjnej przerwie, z nowymi pomysłami, doświadczeniami, pełni zapału i energii do pracy, strażnicy wracają do szkół i przedszkoli.

"Bezpieczna droga do szkoły" na początek, dalej " Uwaga na obcych", "Bezpieczne spotkania", czy "Odpowiedzialność prawna nieletnich"… Tematyka dostosowana jest do wieku poszczególnej grupy odbiorców oraz do ich potrzeb. A strażnicy prowadzący zajęcia z dziećmi i młodzieżą pracują nie tylko na początku roku szkolnego i przed wakacjami, ale spotykają się z dziećmi przez cały rok szkolny.

A wszystko po to, aby promować wśród dzieci i młodzieży zdrowy styl życia, pozytywne wzorce zachowań oraz by przekazać podstawy obowiązującego prawa.

W tym celu bazując na nabytych w ubiegłym roku szkolnym doświadczeniach, spostrzeżeniach i przemyśleniach, na rok szkolny 2017/2018 został opracowany nowy program profilaktyczny. Tematy w nim zawarte zostały dobrane starannie, zważywszy na wiek odbiorców, ich rozwój emocjonalny, intelektualny oraz motoryczny.

Do programu profilaktycznego zostały wpisane  nowe tematy: „Eko – Przedszkolak” – celem zajęć jest budzenie i kształtowanie świadomych postaw ekologicznych najmłodszego pokolenia naszego miasta; „Bezpieczny każdego dnia” – zapoznanie najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w życiu codziennym; „Wiem jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach” poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń; „Wiem, jak chronić środowisko” – celem zajęć jest kształtowanie świadomości i postawy ekologicznej oraz uwrażliwienie na potrzebę ochrony środowiska.

Szczegółowy program dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce "Profilaktyka". Zapraszamy.