Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Akrobacje na aucie i inne wybryki

Taką rozrywkę dzisiejszego poranka zafundował sobie, najwyraźniej znudzony szarą codziennością, pijany młody mężczyzna.

Dziś, w godzinach porannych, jeden z patroli kontrolował rejon ul. Odeskiej. Tuż po godz. 7.00, przejeżdżający obok kierowca poinformował strażników o rzadko spotykanym zachowaniu młodego mężczyzny. Miał on skakać po aucie zaparkowanym przed blokiem na ul. Młynowej.

Funkcjonariusze wraz ze świadkiem zdarzenia niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. W trakcie dojazdu, przed pojazd służbowy wbiegł mężczyzna, jak się okazało sprawca zniszczenia mienia.

Tak jak funkcjonariusze przypuszczali mężczyzna był pod wpływem znacznej ilości alkoholu. Kontakt słowny z dwudziestokilkulatkiem był znacznie utrudniony. Był on pobudzony, agresywny i wulgarny.

Strażnicy uspokoili nieco mężczyznę i przewieźli go do Izby Wytrzeźwień.

Z uwagi na okoliczności sprawy dalsze czynności wyjaśniające prowadzić będzie policja.