Aktualności

Uwaga mróz

Synoptycy zapowiadają  mrozy, więc strażnicy apelują, by w tym czasie nie być obojętnym na los innych.

W tym  tygodniu wciąż będą ujemne, nawet kilkunastostopniowe temperatury. W związku z tym, w czasie najbliższych dni i nocy wzmożone działania podejmować będą białostoccy strażnicy miejscy. Dodatkowe patrole, które pojawią się na ulicach, będą zwracać szczególną uwagę na osoby starsze i samotne, które z uwagi na niską temperaturę i wyziębienie mogą potrzebować pomocy. Ponadto funkcjonariusze wspólnie z ratownikami z grupy ratowniczej Medival będą monitorować miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.  

Funkcjonariusze przypominają, że zima to najtrudniejszy czas dla tych osób, które nie maja dachu nad głową. W trosce o ich los każdego dnia strażnicy kontrolują  pustostany, węzły ciepłownicze, zsypy na śmieci i wiaty śmietnikowe, a więc te miejsca, gdzie w takie mrozy zwykle szukają schronienia osoby bezdomne. Są one informowane o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc i specjalistyczną opiekę.

Przy tak niskich temperaturach łatwo o wychłodzenie organizmu. Jedyny ratunek, to szybka pomoc. Dlatego w czasie, gdy panuje duży mróz, działania takie są dla funkcjonariuszy absolutnym priorytetem.

Straż miejska, po raz kolejny apeluje do mieszkańców, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni zgłaszać pod numer tel. 986.