Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Amator damskich kosmetyków

Łupem padły trzy pomadki, dwa lakiery do paznokci i damskie perfumy.

Strażnicy, podczas wykonywania czynności służbowych na ul. Rynek Kościuszki, zauważyli biegnącego mężczyznę, a za nim kobietę krzyczącą „złodziej”.

Funkcjonariusze ruszyli w pogoń za mężczyzną. Ten po chwili został ujęty.  Biegnącą za mężczyzną kobietą okazała się pracownica pobliskiej drogerii. Poinformowała strażników, iż zatrzymany człowiek dokonał kradzieży. Po sprawdzeniu podejrzanego okazało się, że miał przy sobie 3 pomadki do ust, 2 lakiery do paznokci oraz fiolkę damskich perfum.

Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano mężczyznę celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.