Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Zima nie odpuszcza

Śnieg, przeszywający wiatr i niskie temperatury znów dają się we znaki zwłaszcza osobom bezdomnym.

Prognozy wskazują, że w najbliższym czasie, zwłaszcza nocą, temperatury mogą spaść znacznie  poniżej zera. Będzie to bardzo trudny okres dla osób bezdomnych. Przy tak niskich temperaturach łatwo o wychłodzenie organizmu.

Dlatego straż miejska po raz kolejny apeluje do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które mogą być narażone na zamarznięcie. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne ale też samotne, w podeszłym wieku, niedołężne. Niskie temperatury mogą być  także zabójcze dla osób, które pod wpływem alkoholu zasypiają na ławkach, przystankach czy wprost na chodnikach.

Tylko w ciągu trzech miesięcy trwania akcji „Zimowy ratownik”, funkcjonariusze Straży Miejskiej w stosunku do osób bezdomnych i nietrzeźwych interweniowali prawie tysiąc dwieście razy. Niektóre interwencje kończyły się rozmową i przekazaniem informacji o miejscach, gdzie można uzyskać specjalistyczną pomoc. Inne przewiezieniem do izby wytrzeźwień -  576 osób, do ogrzewalni - 23 osoby, czy przekazaniem pogotowiu ratunkowemu -  17 osób.