Aktualności

Zima nie odpuszcza

Śnieg, przeszywający wiatr i niskie temperatury znów dają się we znaki zwłaszcza osobom bezdomnym.

Prognozy wskazują, że w najbliższym czasie, zwłaszcza nocą, temperatury mogą spaść znacznie  poniżej zera. Będzie to bardzo trudny okres dla osób bezdomnych. Przy tak niskich temperaturach łatwo o wychłodzenie organizmu.

Dlatego straż miejska po raz kolejny apeluje do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które mogą być narażone na zamarznięcie. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne ale też samotne, w podeszłym wieku, niedołężne. Niskie temperatury mogą być  także zabójcze dla osób, które pod wpływem alkoholu zasypiają na ławkach, przystankach czy wprost na chodnikach.

Tylko w ciągu trzech miesięcy trwania akcji „Zimowy ratownik”, funkcjonariusze Straży Miejskiej w stosunku do osób bezdomnych i nietrzeźwych interweniowali prawie tysiąc dwieście razy. Niektóre interwencje kończyły się rozmową i przekazaniem informacji o miejscach, gdzie można uzyskać specjalistyczną pomoc. Inne przewiezieniem do izby wytrzeźwień -  576 osób, do ogrzewalni - 23 osoby, czy przekazaniem pogotowiu ratunkowemu -  17 osób.