Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

podsumowanie weekendu

Blisko 220 interwencji to bilans zgłoszeń przekazanych przez mieszkańców naszego miasta.

W związku z ostatkami w miniony weekend funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolowali centrum miasta. Działania były ukierunkowane na ujawnianiu wykroczeń porządkowych w rejonie dyskotek i pubów.  Strażnicy szczególną uwagę zwracali na miejsca, w których często dochodzi do zakłócania ładu i porządku publicznego. Zgłaszane interwencje dotyczyły przede wszystkim spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zakłócania porządku oraz ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Strażnicy wylegitymowali 64 osoby, nałożyli 33 mandaty karne, pouczyli 31 osób, do izby wytrzeźwień przewieziono 28 osób.