Aktualności

Kolejny mroźny weekend za nami

Tylko w tym czasie strażnicy podjęli blisko 50 interwencji w stosunku do osób narażonych na wychłodzenie organizmu.

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze podejmowali wzmożone działania związane ze zminimalizowaniem liczby tragedii związanych z zamarznięciem. Patrole zwracały szczególną uwagę nie tylko  na osoby bezdomne, gdyż  niskie temperatury mogą być niebezpieczne również dla osób w podeszłym wieku, samotnych czy chorych.

Tak było w przypadku 59 – latka. Ból kręgosłupa był tak silny, że uniemożliwił mu nie tylko dalsze poruszanie się ale zmusił do przyjęcia pozycji klęczącej wprost na śniegu. Zanim na miejscu pojawili się powiadomieni strażnicy, wczorajsza, niska temperatura a do tego mroźny wiatr wyziębiły cierpiącego mężczyznę. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu pogotowia udzielili 59- latkowi pomocy przedmedycznej oraz zadbali o podniesienie temperatury ciała.

Od początku trwania ( 2 listopada) akcji „Zimowy ratownik” strażnicy w stosunku do osób bezdomnych i nietrzeźwych interweniowali blisko 1700 razy. W wyniku tych interwencji ponad 800 osób zostało przewiezionych do izby wytrzeźwień, 35 do ogrzewalni, a ponad 20 osób przekazano pogotowiu ratunkowemu.