Aktualności

„Sprzątnij po swoim psie”

Posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki. Między innymi takie jak sprzątanie po swoim pupilu.

Od dzisiaj Straż Miejska po raz kolejny rusza z kontrolą wywiązywania się ze swoich obowiązków właścicieli psów. A przypominamy, że taki obowiązek nakłada uchwała Rady Miasta Białystok w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Właściciele czworonogów zobowiązani są do prowadzenia psów na uwięzi w miejscach publicznych, do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta poprzez uprzątnięcie i wyrzucenia ich do oznakowanych pojemników lub pojemników na odpady komunalne. Za niedopełnienie swego obowiązku właściciel pupila może zostać ukarany mandatem karnym do 500 zł.

Obecna akcja trwać będzie do końca marca. Należy pamiętać, że zwierzęce odchody, to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim, to niebezpieczne źródło pasożytów zagrażających zdrowiu człowieka. Wystarczy odrobina dobrych chęci, by nasze miasto było estetyczne i przyjazne mieszkańcom oraz ich dzieciom.