Aktualności

„Bezpieczny Przedszkolak” ze Strażą Miejską

Już po raz  kolejny przedszkolaki zmagały się w konkursie z zakresu wiedzy, którego celem jest  kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa w różnorodnych sytuacjach życiowych.

Dzisiaj w Przedszkolu Samorządowym Nr 35 w Białymstoku odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy "Bezpieczny Przedszkolak". Uczestnikami turnieju było 21 dzieci z pięciu białostockich przedszkoli oraz dwie drużyny z przedszkola w Wasilkowie i Supraśla.

Dzieci rywalizowały pod czujnym okiem jury w skład którego weszli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, Straży Miejskiej w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji oraz Dyrekcji Przedszkola.

Przedszkolaki zmagały się w konkurencjach z zakresu wiedzy na temat znaków i przepisów drogowych,  zasadami bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze oraz znajomością numerów alarmowych do służb ratunkowych.

Wszystkie dzieci reprezentowały wysoki poziom wiedzy zarówno z tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i w pozostałych sytuacjach.

Małym laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a uczestnikom oraz nauczycielom gorąco dziękujemy za udział, życząc dalszych sukcesów.