Aktualności

Bezpiecznych wakacji 2018

Już z a dwa dni uczniowie rozpoczną wakacje. Jeszcze tylko  rozdanie świadectw, ostatnie spotkania z kolegami, a potem już tylko słodkie leniuchowanie i ładowanie akumulatorów na 1 września.

Wakacje to czas wyczekiwany przez wszystkich, to czas wypoczynku i zabawy. Niestety, w tym okresie wzrasta też zagrożenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Dlatego Straż Miejska przypomina i uczula, by podczas wakacyjnej beztroski dzieci pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Natomiast dorośli powinni pamiętać, że brak właściwej opieki ze strony rodziców, opiekunów i organizatorów letniego wypoczynku może być przyczyną wielu tragicznych wypadków.

Przez cały rok szkolny straż miejska uczyła dzieci i młodzież w jaki sposób należy unikać niebezpieczeństw oraz utrwalała w nich nawyki bezpiecznych zachowań. W ciągu roku szkolnego strażnicy przeprowadzili ponad 1050 spotkań, w których uczestniczyło blisko 25.300 dzieci i młodzieży.  Dziś, raz jeszcze przypominamy i uczulamy dzieci i ich rodziców, aby pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: poruszania się po drodze, postępowania z osobami nieznajomymi, przebywania nad wodą.

Oby tegoroczne wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.