Aktualności

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

W związku z trwającymi wakacjami Straż Miejska w Białymstoku podjęła działania zmierzające do zapewnienia w tym okresie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne pn. „Bezpieczne wakacje”.

Wczoraj na plaży miejskiej na Dojlidach odbyły się zajęcia, na które miejscy strażnicy i prezydent zaprosili grupę dzieci z półkolonii. Tadeusz Truskolaski przekazał uczestnikom spotkania pakiety odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Każdy taki pakiet zawiera worek odblaskowy, kamizelkę, odblask na rękę oraz książeczkę edukacyjną z radami i przestrogami, które pomogą uniknąć nieszczęśliwych wypadków oraz nieprzyjemnych niespodzianek.

Akcja „Bezpieczne wakacje” jest ważnym elementem działalności białostockiej Straży Miejskiej, ponieważ ma bezpośredni wpływ na postawy dzieci i młodzieży. W tym roku działania zainicjowano w czerwcu. Podczas wakacji strażnicy prowadzą zajęcia profilaktyczne przeznaczone dla dzieci przebywających na półkoloniach letnich. Przekazują dzieciom podstawowe informacje i wskazują, jak powinny się zachować w przypadku niebezpiecznych sytuacji mogących wystąpić podczas zabawy nad wodą, w lesie, na podwórku, w trakcie kontaktu z osobą nieznajomą czy obcym psem lub innym zwierzęciem.

Funkcjonariusze przeprowadzili już blisko 40 tego typu spotkań, uczestniczyło w nich ponad 800 dzieci. Podczas zajęć najmłodsi zostają wyposażeni w elementy odblaskowe, które powinny pełnić podwójną funkcję: mają nie tylko świecić, ale także przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, których nauczyły się podczas zajęć z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.