W trosce o bezpieczeństwo pieszych strażnicy rozdawali odblaski

Strażnicy miejscy przypominają, że najprostszym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa pieszych są odblaski. Zwłaszcza, że zmrok zapada coraz wcześniej.

Dzisiejsze miejsce rozdawania odblasków też nie było przypadkowe. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, więc coraz więcej osób odwiedza groby swoich bliskich. Niejednokrotnie piesi w zamyśleniu niosąc kwiaty i znicze nie zwracają uwagi na kierowców a kierowcy na pieszych. Ci drudzy w porze porannej i późnopopołudniowej są coraz mniej widoczni.

Dlatego też dziś strażnicy rozdawali elementy odblaskowe w rejonie cmentarzy.Wszystko po to by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni.

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym częściej niż zwykle dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Dzieje się tak nie tylko z powodu gorszej pogody, ale przede wszystkim dlatego, że dzień staje się coraz krótszy, coraz wcześniej robi się ciemno i przechodnie stają się słabo widoczni. Używanie odblasków daje dużą szansę na uniknięcie wypadku. Odblask, w jakiejkolwiek formie, powinien mieć każdy, bez względu na wiek. Po zmroku poprawi on widoczność i da szansę kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: