Wspólnie z pomocą bezdomnym

Straż Miejska i Grupa Ratownicza Medival prowadzą  wspólne kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne.

Od kilku lat  w ramach akcji „Zimowy Ratownik”, funkcjonariusze Straży Miejskiej organizują specjalne patrole, które przeszukują miasto w poszukiwaniu osób bezdomnych, narażonych na zamarznięcie. Przewożą je do ogrzewalni i noclegowni, izby wytrzeźwień, czasem przekazują ekipom pogotowia ratunkowego. Informują je o miejscach, w których można uzyskać pomoc, zjeść ciepły posiłek i przenocować.

Wśród osób bezdomnych najwięcej zgonów zdarza się z powodu wychłodzenia, zaniedbanych urazów, schorzeń i uzależnień. Z tych obserwacji wyłonił się pomysł wspólnej akcji patrolowej Straży Miejskiej z ratownikami medycznymi.

W ramach patrolu strażnicy wraz z  odpowiednio wyposażonymi w sprzęt i środki medyczne ratownikami, kilka razy w miesiącu kontrolują  znane strażnikom miejsca przebywania osób bezdomnych, udzielając potrzebującym doraźnej pomocy medycznej.

Od rozpoczęcia akcji (od 16 listopada)  funkcjonariusze podjęli 166 interwencji w stosunku do osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. W 4 przypadkach, ze względu na stan zdrowia osób, konieczne było wezwanie służb medycznych, a 3 osoby zostały przewiezione do ogrzewalni. Natomiast 42 osoby, będące pod wpływem alkoholu, strażnicy miejscy przewieźli do izby wytrzeźwień.

previous arrow
next arrow
Slider

 

Udostępnij: