Zimowy Ratownik – podsumowanie

Ponad 4 tysiące kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych i ponad 2 tysiące interwencji – to bilans zakończonej akcji Zimowy Ratownik.


Funkcjonariusze, każdego dnia odwiedzali pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe, piwnice oraz inne miejsca, gdzie mogły przebywać osoby bezdomne i potrzebujące pomocy. Informowane były one o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc i specjalistyczną opiekę.

W czasie występowania mrozów udzielano takim osobom pomocy poprzez przewiezienie do placówki dla bezdomnych, noclegowni, ogrzewalni, a gdy były one pod wpływem alkoholu – do izby wytrzeźwień. W ciągu pięciu  miesięcy trwania akcji, funkcjonariusze Straży Miejskiej w stosunku do osób narażonych na wychłodzenie organizmu interweniowali 2158 razy. W efekcie – 755 osób przewieziono do izby wytrzeźwień, 65 przewieziono do ogrzewalni, a 57 osób przekazano załodze pogotowia ratunkowego.


Dzięki akcji ” Zimowy Ratownik” udało się uratować przed zamarznięciem wiele osób. Ale to nie tylko zasługa funkcjonariuszy, ale także mieszkańców naszego miasta, którzy są wrażliwi na ludzką krzywdę.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: