Kąpiel w fontannie

Słupki termometrów wskazują powyżej 30 stopni i tak będzie co najmniej do niedzieli. Jak przetrwać upały? Przechodniów może kusić chłodna woda w fontannie. Niestety kąpiel w niej   może się źle skończyć, nie tylko dla naszego zdrowia, ale również i portfela.

W Białymstoku w trakcie upałów można schłodzić się w ustawionych na Rynku  Kościuszki kurtynach wodnych. Natryski są rozstawiane przez Wodociągi Białostockie na Rynku  niedaleko fontanny, a także w okolicach kina Ton – przy pomniku J. Piłsudskiego.

W pozostałych miejskich fontannach, zgodnie z regulaminem placu, parku, czy skweru, na którym się znajdują, obowiązuje zakaz kąpieli. Każdy, kto go nie przestrzega, może zostać ukarany mandatem karnym do 500 zł.

Nie tylko kwestie finansowe, ale przede wszystkim względy zdrowotne powinny odwieść nas od pomysłu kąpieli w fontannie. Woda w niej jest w obiegu zamkniętym, może więc znajdować się tam wiele drobnoustrojów, zagrażających zdrowiu. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci, które mają słabszą odporność.

Slider
Udostępnij: