Bezpiecznych wakacji

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, upragniony czas dla wszystkich uczniów. Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera, to z jednej strony wiele radości i zabawy, ale z drugiej strony szereg zagrożeń, na które szczególnie w tym okresie należy zwracać uwagę.

Przez cały rok szkolny, Straż Miejska uczyła dzieci i młodzież w jaki sposób należy unikać niebezpieczeństw oraz utrwalała w nich nawyki bezpiecznych zachowań. Tuż przed wakacjami, wraz z Urzędem Miejskim, raz jeszcze przypominamy i uczulamy dzieci i ich rodziców, aby pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wypoczywający w mieście będą mogli liczyć na pomoc Patrolu Wakacyjnego. Funkcjonariusze kontrolować będą miejsca, gdzie dzieci i młodzież lubi spędzać swój wolny czas, takich jak podwórka osiedlowe, place zabaw, boiska, parki, skwery, czy tereny przyległe bezpośrednio do wody. Prowadzone będą też działania p.n. ,,Bezpieczne wakacje”. Również w czasie letniego wypoczynku strażnicy będą spotykać  się z dziećmi w dyżurujących podczas wakacji  przedszkolach oraz miejscach, gdzie odbywają się półkolonie letnie.

Życzymy Wam Drodzy Uczniowie wielu wspaniałych wakacyjnych wrażeń, słońca, odpoczynku, licząc na waszą odpowiedzialną i bezpieczną postawę przez cały czas!

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: