Razem dla najmłodszych – dbamy o bezpieczeństwo

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Letnie lenistwo nie zwalnia nas jednak  z myślenia i dbania o swoje bezpieczeństwo.

W ramach akcji pn. „ Bezpieczne wakacje” strażnicy z referatu ds. profilaktyki we współpracy z Biurem Zarządzania Kryzysowego UM i WORD odwiedzili dzieci uczestniczące w półkoloniach letnich w Szkole Podstawowej Nr 49 przy ul. Armii Krajowej 32.

Funkcjonariusze  przygotowali pogadankę na temat bezpieczeństwa. Wspólnie przypomnieliśmy i omówiliśmy zasady wzywania pomocy, a także podczas zabawy na miasteczku ruchu drogowego uczestnicy  poznali podstawowe przepisy drogowe.

Spotkanie  dostarczyło dzieciom wiele wesołej i atrakcyjnej zabawy co zresztą było widać po uśmiechniętych i zadowolonych buziach, a to jest najlepsza ocena i świadectwo że takie działania  mają sens i trzeba je kontynuować.

Na pamiątkę organizatorzy wręczyli najmłodszym elementy odblaskowe ufundowane m.in. przez Straż Miejską i Biuro Zarządzania Kryzysowego UM w Białymstoku.

Akcja „Bezpieczne wakacje” jest ważnym elementem działalności białostockiej Straży Miejskiej, ponieważ ma bezpośredni wpływ na postawy dzieci i młodzieży.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: