Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Od 20 stycznia dzieci z naszego województwa zaczynają ferie zimowe.  Najbliższe dwa tygodnie upłyną im pod znakiem beztroskiego spędzania dni wolnych od nauki. Niezwykle ważne jest, by w tym czasie nikomu nic złego się nie stało.

Choć obecnie nie ma dużych mrozów, strażnicy przestrzegą najmłodszych przed niebezpiecznymi zachowaniami i przypominają o podstawowych  zasadach bezpieczeństwa. Tłumaczą, o czym trzeba pamiętać w czasie zabaw na śniegu i lodzie, przypominają gdzie można zjeżdżać na sankach, a gdzie tego robić nie wolno. Mówią, czym grozi wchodzenie na zamarznięte akweny oraz jak się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przy okazji dzieci powtarzają numer alarmowy służb ratunkowych. Poznają też podstawowe zasady bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z obcą osobą.

Zajęcia „Bezpieczne ferie zimowe” prowadzone są już od początku stycznia i będą kontynuowane także w czasie trwającego zimowego wypoczynku. Do tej pory strażnicy przeprowadzili ponad 40 spotkań, w których uczestniczyło blisko tysiąc dzieci.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej spędzającej ferie zimowe w mieście strażnicy prowadzić będą również działania prewencyjne. Funkcjonariusze sprawdzać będą miejsca, w których młodzież spędza swój wolny czas, między innymi rejony szkół, podwórka, skwery, place zabaw. Kontrolowane też będą punkty sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do nich osób nieletnich.

Wszystkim dzieciom życzymy aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Niech ten czas dostarczy Wam wielu niezapomnianych zabaw, wrażeń i przeżyć.

Niech będą to „Bezpieczne ferie zimowe”!

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: