Widzieć i być widocznym

Kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Dlatego strażnicy miejscy jak co roku przypominają, że najprostszym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa pieszych są odblaski.

Dzisiejsze miejsce rozdawania odblasków też nie było przypadkowe. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, więc coraz więcej osób odwiedza groby swoich bliskich. Niejednokrotnie piesi w zamyśleniu niosąc kwiaty i znicze nie zwracają uwagi na kierowców, a kierowcy na pieszych. Ci drudzy w porze porannej i późnopopołudniowej są coraz mniej widoczni.

Dlatego strażnicy wspólnie z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku w rejonach cmentarzy rozdawali elementy odblaskowe i przypominali uczestnikom ruchu drogowego o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa: widzieć i być widocznym.

Ważne, żeby elementy odblaskowe stały się integralnym elementem naszego ubioru. Dlatego pamiętajmy – odblask w jakiejkolwiek formie, powinien mieć każdy, bez względu na wiek.

Udostępnij: