Wakacje ze Strażą Miejską

Strażnicy z referatu profilaktyki regularnie spotykają się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach.

To kolejne zajęcia przygotowane przez Straż Miejską z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Tym razem odwiedziliśmy dzieci w Białostockim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W trakcie spotkania strażnicy udzielali  praktycznych porad z zakresu wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi czy w mieście. Informowali o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą oraz uczyli zasad bezpiecznego zachowania się.

Zgodnie z zasadą, że najłatwiej uczymy się poprzez działanie, każde dziecko mogło poćwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy oraz wykonanie resuscytacji oddechowo – krążeniowej.

W dzisiejszych zajęciach uczestniczył również Colt – pies służbowy Straży Miejskiej wraz z przewodnikiem.  Dzieci poznały podstawy „psiej mowy”, które pomogą w zrozumieniu zachowań zwierząt. Dowiedziały się także czego nie wolno robić, aby nie spowodować konfliktu na linii człowiek-pies.  Miały również okazję zobaczyć wyjątkowe sztuczki czworonożnego funkcjonariusza.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, które z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Udostępnij: