Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Od 22 stycznia dzieci z naszego województwa zaczynają ferie zimowe.  Najbliższe dwa tygodnie upłyną im pod znakiem beztroskiego spędzania dni wolnych od nauki. Niezwykle ważne jest, by w tym czasie nikomu nic złego się nie stało.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców już od początku stycznia odbywały się spotkania ze Strażą Miejską. Strażnicy przestrzegali najmłodszych przed niebezpiecznymi zachowaniami i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Przy okazji dzieci powtarzały numer alarmowy służb ratunkowych. Poznały też podstawowe zasady bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z obcą osobą.

Zajęcia „Bezpieczne ferie zimowe” będą kontynuowane także w czasie trwającego zimowego wypoczynku. Do tej pory strażnicy przeprowadzili blisko 40 spotkań, w których uczestniczyło ponad dziewięćset dzieci.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej spędzającej ferie zimowe w mieście strażnicy prowadzić będą również działania prewencyjne. Funkcjonariusze sprawdzać będą miejsca, w których młodzież spędza swój wolny czas, między innymi rejony szkół, podwórka, skwery, place zabaw. Strażnicy zwracać będą szczególną uwagę na miejsca, które mogłyby być wykorzystywane do jazdy na sankach i nartach z uwagi na to, czy są z dala od ulic, torów kolejowych i mostów.  Kontrolowane będą także zamarznięte stawy i zbiorniki wodne, które mogłyby służyć za lodowisko.

By czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Udostępnij: