Bezpiecznie ze Strażą Miejską

Strażnicy z referatu profilaktyki regularnie spotykają się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach.

To kolejne zajęcia przygotowane przez Straż Miejską z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Tym razem wspólnie z Biurem Zarządzania Kryzysowego UM odwiedziliśmy dzieci w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Droga.

W trakcie spotkania strażniczki  udzielały praktycznych porad z zakresu wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi czy w mieście. Informowały o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą oraz uczyły zasad bezpiecznego zachowania się.

Na dzisiejsze zajęcia przybył również strażnik – przewodnik, który zademonstrował, jak wyszkolony jest jego pies służbowy Ajax. Dzieci poznały podstawy „psiej mowy”, które pomogą w zrozumieniu zachowań zwierząt. Dowiedziały się także czego nie wolno robić, aby nie spowodować konfliktu na linii człowiek-pies.  Miały również okazję zobaczyć wyjątkowe sztuczki Ajaxa.

Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, które z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: