Plac zabaw bez barier

Białostoccy strażnicy z referatu profilaktyki prowadzili działania informacyjno – edukacyjne dla dzieci i ich opiekunów. Cel był jeden. Chcieliśmy pokazać, że są wokół nas osoby bardziej potrzebujące.

Dlatego miejsce dzisiejszego spotkania też nie było przypadkowe. W parku Planty tłumaczyliśmy dzieciom oraz ich opiekunom, co to za „dziwna” huśtawka, dla kogo jest przeznaczona i apelowaliśmy by osoby sprawne bawiły się na innych sprzętach, dla nich przeznaczonych.

Bo ta „nietypowa” huśtawka służy dla dzieci o obniżonej sprawności ruchowej. Przy urządzeniu znajduje się instrukcja, z której wynika, że powinno ono być eksploatowane jedynie pod nadzorem opiekuna i wyłącznie przez osoby niepełnosprawne. Ma specjalny hamulec do unieruchamiania wózka, poruszana jest za pomocą linek.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie przyniesie oczekiwane efekty i już wszyscy będą wiedzieć z jakich urządzeń mogą bezpiecznie korzystać dzieci, gdyż niewłaściwie użytkowanie może wywołać poważne uszkodzenia ciała.

Dlatego przypominamy raz jeszcze:
* z urządzenia mogą korzystać wyłącznie osoby na wózkach inwalidzkich
* ilość użytkowników  na urządzeniu – 1
*podczas  użytkowania w obrębie urządzenia (szczególnie w strefie ruchu huśtawki) nie mogą znajdować się inne osoby
*użytkowanie wyłącznie w warunkach nadzoru

Uczmy się akceptacji i tolerancji, nie twórzmy barier.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: