Kolejny sprawca zatrzymany

Czujne oko monitoringu wypatrzyło poszukiwanego na Rynku Kościuszki. Zatrzymany człowiek dołączył do kolejnych osób, w stosunku do których prowadzone są czynności
w związku z łamaniem prawa, do którego doszło na ulicach Białegostoku podczas Marszu Równości, w dniu 20 lipca 2019 r.

Wczoraj, tuż przed godziną 8.00, operator monitoringu wizyjnego zauważył w centrum miasta mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej przez policję za naruszenie prawa. Pracownik monitoringu powiadomił dyżurnego KMP i po chwili podejrzany został zatrzymany.

Białostockie ulice monitorowane są przez ponad 200 kamer, których celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Operatorzy monitoringu szczególną uwagę zwracają przede wszystkim na sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie; sytuacje,
w których prawdopodobne jest popełnienie wykroczenia lub przestępstwa, a także, tak jak
w tym przypadku, na osoby poszukiwane, podejrzane o popełnienie wykroczenia lub przestępstwa. I tak jak w opisywanej sytuacji, monitoring pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań.

Policjanci z wydziału do spraw wykroczeń ustalają tożsamość osób w związku z zarejestrowanymi przypadkami naruszeń prawa.

Każdy kto może pomóc w ustaleniu tożsamości osób, proszony jest o kontakt z wydziałem d/s wykroczeń białostockiej komendy miejskiej pod numerem telefonu 85 670 38 80. Wizerunki osób poszukiwanych publikowane są na stronie KMP.

Wszystkim osobom przekazującym informacje KMP zapewnia anonimowość.

Udostępnij: