Razem na straży czystego powietrza

Edukowanie i informowanie jest istotnym elementem działań Straży Miejskiej nakierowanych na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Z tego względu walkę ze smogiem należy rozpocząć od uwrażliwienia najmłodszych.

Z tą myślą wyruszyliśmy w tym tygodniu do białostockich placówek. Nasz SMOGOBUS odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 21, Szkoły Podstawowej Nr 12, Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Szkoły Podstawowej Nr 4.
Celem spotkania był jeden ! Podnieść świadomość ekologiczną uczniów, uświadomić ich o zagrożeniach płynących ze spalania szkodliwych substancji, ale również zachęcić do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska w naszym mieście.

Uczniowie EKOspotkań dowiedzieli się m. in. do czego służy specjalistyczny pojazd, w co jest wyposażony oraz jak pomaga nam w walce z „trucicielami” powietrza. Mobilne laboratorium zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie. Ze strony dzieci nie brakowało ciekawych pytań dotyczących prezentowanego smogobusa, jak i pracy funkcjonariuszy z Referatu Ekologicznego. Dziś naszym specjalnym gościem był Prezydent Rafał Rudnicki, który razem z nami inspirował jak być EKOodpowiedzialnym.  Na koniec EKOsłuchacze otrzymali elementy odblaskowe.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: