Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas wakacji strażnicy będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wypoczywający w mieście będą mogli liczyć na pomoc Patrolu Wakacyjnego.

W ramach patrolu funkcjonariusze kontrolować będą miejsca, gdzie dzieci i młodzież lubi przebywać i spędzać swój wolny czas, takich jak podwórka osiedlowe, place zabaw, boiska, parki z uwagą na zachowania dzieci i młodzieży oraz ich bezpieczeństwo. Ponadto prowadzone będą kontrole akwenów wodnych, które mogą być wykorzystywane do kąpieli, pod kątem przebywania w ich rejonach dzieci i młodzieży.

Strażnicy będą prowadzili także kontrole doraźne w godzinach popołudniowych i wieczornych rejonów osiedlowych, punków sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich. Kontroli zostaną poddane szczególnie miejsca zaciemnione z uwagi na bezpieczeństwo poruszającej się młodzieży szkolnej.

Życzymy Wam Drodzy Uczniowie wielu wspaniałych wakacyjnych wrażeń, słońca, odpoczynku, licząc na waszą odpowiedzialną i bezpieczną postawę przez cały czas!

Udostępnij: