Strażnicza pomoc

Ostatni weekend w Białymstoku był wyjątkowo gorący. Równocześnie rosło ryzyko występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

W minioną sobotę, po godz.15.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefon z prośbą od mieszkanki Białegostoku, iż jej posesja  po obfitych opadach deszczu została zalana. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie niezwłocznie podjęli działania w kierunku napełnienia worków z piaskiem, by stworzyć zaporę chroniącą nieruchomość. Worki przeciwpowodziowe stanowią doraźną i natychmiastową ochronę mienia przed skutkami ulew i podtopień.

Przypominamy mieszkańcom miejsc zagrożonych podtopieniami o zaopatrzeniu się w worki z piaskiem oraz zadbaniu o swoje mienie. Bazy materiałowe są zlokalizowane: przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Strażackiej 25, Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Jaworowej 8, Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Warmińskiej 55 i Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Dojlidy Górne 48. W budynkach szkół dostępny jest  podstawowy zapas worków i łopaty.

previous arrow
next arrow
Slider
Udostępnij: