Bezpieczne ferie -podsumowanie działań

Ferie zimowe przeszły do historii i dziś uczniowie klas I-III wrócili do szkół. Strażnicy dołożyli wszelkich starań, aby te ferie były czasem dobrej i bezpiecznej zabawy

Duże opady śniegu i mroźne powietrze ucieszyło naszych najmłodszych mieszkańców. Górki, pagórki i wzniesienia zostały oblężone przez dzieci i młodzież korzystające z okazji do zabaw zimowych. Nie każde jednak miejsce jest dobre na takie atrakcje.

Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej spędzającej ferie zimowe w mieście strażnicy prowadzi wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których młodzież spędza swój wolny czas, między innymi rejony szkół, podwórka, skwery, place zabaw. Kontrolowane były miejsca, które mogłyby być wykorzystywane do jazdy na sankach – czy miejsca te są z dala od ulic, skrzyżowań, torów kolejowych i mostów.  Sprawdzane były również zamarznięte stawy i zbiorniki wodne, które mogłyby służyć za lodowisko oraz punkty sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do nich osób nieletnich. Skontrolowanych zostało blisko 200 takich miejsc.

Funkcjonariusze  uczulali najmłodszych na niebezpieczeństwa, jakie mogą im grozić oraz przypominali na co zwracać szczególną uwagę, gdzie zachować szczególną ostrożność, do kogo można zwrócić się o pomoc i jak się bawić, aby zimowy wypoczynek był przyjemny i bezpieczny.

Udostępnij: