Place zabaw pod kontrolą

Rozpoczęły się coroczne kontrole białostockich placów zabaw. Straż miejska oraz pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego sprawdzą ich czystość i stan urządzeń.

Mimo że na razie temperatury nie rozpieszczają, to część z nas myślami przywołuje już wiosnę. To dobra okazja, aby przeprowadzić coroczny przegląd  placów zabaw, pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam osób. Po zimie niektóre usterki są niestety nieuniknione, chociażby związane z negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Kontroli zostanie poddanych 25 placów zabaw usytuowanych na terenach rekreacyjnych będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Osoby kontrolujące zwrócą szczególną uwagę na to, czy urządzenia stojące na placach zabaw nie są uszkodzone, zdewastowane, czy nie wystają z nich ostre krawędzie, które mogłyby być groźne dla dzieci. Wszystkie usterki zostaną naprawione i usunięte, a urządzenia będą poddane konserwacji.

Również mieszkańcy, jeśli będą mieli zastrzeżenia do stanu użytkowanego placu zabaw, mogą przekazać informacje dyżurnemu Straży Miejskiej pod  bezpłatny i całodobowy numer alarmowy 986.

Prosimy rodziców o rozwagę i przypominamy, że na placu zabaw dziecko musi przebywać pod opieką osoby dorosłej. Ponadto nadal obowiązują tam elementarne zasady reżimu sanitarnego czyli dystans społeczny i maseczki.

Udostępnij: