Podsumowanie mroźnego weekendu

Zima nie odpuszcza. Niskie temperatury powietrza stanowią zagrożenie, szczególnie dla osób bezdomnych.

Białostoccy strażnicy miejscy w ramach akcji „Zimowy Ratownik” sprawdzają miejsca, gdzie zwykle przebywają bezdomni. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, węzły ciepłownicze, wiaty śmietnikowe, klatki schodowe i piwnice, a więc te miejsca, gdzie w takie mrozy zwykle szukają schronienia osoby bezdomne.

Tylko w miniony weekend strażnicy miejscy interweniowali w stosunku do osób narażonych na wychłodzenie organizmu blisko 60 razy. W związku z tym 22 osoby przewieziono do izby wytrzeźwień, 4 do ogrzewali, a 2 przekazano pogotowiu ratunkowemu.

Niskie temperatury i mroźne noce dają się we znaki nie tylko osobom bezdomnym , ale też i kierowcom pojazdów. Już od kilku lat Straż Miejska w Białymstoku prowadzi akcję pomocy osobom, które nie mogą z przyczyn atmosferycznych uruchomić pojazdu. W ostatni weekend o pomoc strażników poprosiło 26 posiadaczy aut.

Straż miejska apeluje, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni zgłaszać pod numer tel. 986.

Udostępnij: