Rowerzysto! Bezpieczniej z kamizelką!

Elementy odblaskowe są doskonałą formą zapewnienia sobie widoczności na drodze. Niestety nadal są niedoceniane, a często właśnie one ratują życie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Dlatego też funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku wyruszyli na ścieżki rowerowe, aby zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów. Każdy napotkany na ich drodze cyklista mógł otrzymać kamizelkę i opaskę odblaskową.Wszystko po to, żeby amatorzy dwóch kółek byli na drodze lepiej widoczni, a przez to bezpieczniejsi. Warto o to zadbać, zwłaszcza jeśli ktoś często podróżuje po mieście rowerem – niekoniecznie wieczorem.

Odblaski ułatwiają kierowcom dostrzeżenie rowerzysty, ponieważ światło odbija się od nich zarówno w dzień, jak i w nocy, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że zostaną wcześniej zauważeni. Jestem widoczny = jestem bezpieczny, to proste równanie i zawsze warto się go trzymać, niezależnie od tego, gdzie jeździmy. Krótko, długo, daleko czy blisko – to naprawdę bez żadnego znaczenia. Dbając o widoczność dbamy o własne zdrowie i życie.

Rowerzysto! Daj się zauważyć! Bezpieczeństwa nigdy za wiele!

Udostępnij: